Maritime Drone Initiative (MDI)

De Noordzee wordt steeds intensiever gebruikt door onder andere de aanleg van windparken, duurzame energieopwekking op zee en drukker scheepvaartverkeer. Meer toezicht is daarbij noodzakelijk. Hiervoor zijn maritieme drones een oplossing.

Om die reden is in Den Helder het cluster Maritime Drone Initiative Noord-Holland (MDI) opgericht. Een belangrijke voorziening van MDI is het Mobile Field Lab Maritieme Drones. Het Field Lab bestaat uit twee containers die ingericht zijn als instructie- annex briefingsruimte en onderhoudswerkplaats. Ze zijn beschikbaar bij test- en demonstratievluchten in de regio met (maritieme) drones. Het regionaal programma ‘De Kop Werkt’ heeft bijgedragen aan het Field Lab. 

Nederlandse dronebedrijven krijgen dankzij dit initiatief de kans hun drones door te ontwikkelen. Het MDI heeft Den Helder Airport als thuisbasis. In en rond deze locatie is het mogelijk om testen en vluchten uit te voeren en marktdemonstraties te geven. Met het Field Lab kunnen vluchtresultaten worden vastgelegd vanaf elke zee- of landlocatie in de regio. Door start- en scale-ups aan te trekken draagt MDI bij aan de ambitie om meer mensen in de Noordkop te laten werken, wonen en ondernemen. Bovendien vervult het de behoefte om meer arbeidsplaatsen te creëren op het gebied van kennis en technologie, waar jongere generaties zich toe aangetrokken voelen.

Icoon van MDI

Downloads

Ocean Energy Resources Magazine

Lees het artikel over drone logistiek en transport hier.

Paul Verbruggen

Programmamanager

Gerelateerd

Innoveren
Nieuws

Record aantal GO!-NH Scale deelnemers gestart

Innovaties om energie in accu’s op te slaan en er waterstof van te maken, een platform voor het huren van je babyuitzet of superslimme AI-oplossingen voor de landbouw: je vindt ze allemaal in de nieuwe editie van GO!-NH Scale!
scale-upsCirculairGroene energie
Innoveren
Nieuws

NHN Business Awards 2023

De NHN Business Awards gaat voor de 10e keer op zoek naar de meest inspirerende ondernemers in de regio Noord-Holland Noord. Op 2 november vindt de finale van de Business Awards plaats. Ken jij of ben jij dé onderneming die voorop loopt op het gebied van groei & ontwikkeling, innovatie, medewerkersbeleid, ondernemerschap en regionale verbondenheid? Nomineren kan tot en met 21 augustus 2023.
NHN Business Awards
Innoveren
Nieuws

Provincie Noord-Holland zoekt opnieuw innovatieve en duurzame mkb’ers voor groeiprogramma GO!-NH Scale

Innovatief en duurzaam mkb gezocht voor deelname aan het GO!-NH Scale programma. GO!-NH Scale start in september 2023 en loopt tot en met februari 2024.
CirculairGO!-NH
Innoveren
Nieuws

Doe mee met de Nederlandse Innovatie Monitor!

Hoe innovatief zijn Nederlandse organisaties? Hoe geven zij vorm aan hun ambities? En welke belemmeringen ervaren zij daarbij? Om deze en andere vragen te beantwoorden voert het Amsterdam Centre for Business Innovation van de Universiteit van Amsterdam jaarlijks de Nederlandse Innovatie Monitor uit.